Lavatanssit, vappu ja kiiktool

Teades soomlaste tugevast tantsulembusest, oli vaja korra ikka tantsuõhtul käimine ka ära proovida. Majaperenaine Hanna võttis mind pühapäeval tantsuõhtule kaasa -" lavatanssit" nii nad seda siin nimetavad. Tantsuõhtu toimus viiest üheksani ja kodus näitas Hanna mulle rumba, tango ja muude tantsude põhisammud ette. No kodus oli ju tore seda põhisammu teha, aga kohale jõudes ununes kõik ära. Aga kord on tantsuõhtul selline, tantsitakse alati 2 tantsu ja kui teine tants lõppeb, siis kõik naised kes soovivad tantsida tõusevad püsti ning mehe valivad. Kuna naisi oli umbes 3  x rohkem, siis loomulikult kõik tantsida ei saa. Paar korda õhtu jooksul süttib bändi kõrval tuluke "Naiset hakee" , siis läheb muidugi mõlluks, sest kõik naised tahavad tantsida ja tormavad omale tantsupartnerit valima. Sain minagi jala valgeks, kellegi varbaid ära ei tallunud ja kogemus missugune. Esimesel pildid naised partneri ootel.

Esmaspäeval oli vappu. Läksime ikka linna peale vaatama, mis seal toimub. Palju, palju rahvast igal pool. Oleme ikka sellest vanusegrupist juba väljas.


Läksime selle asemel hoopis linna ilusaima vaatega Moro Sky baari,  nautisime vaadet ja häid kokteile.



 Koju tulles loojangut küll ei näinud, kuid taevas ikkagi imeline.

Kiiktool ka edeneb tasapisi. Teine õmblus tehtud. 






Selle peale "flokki" kiht (Mareku esitlusest vaatasin, et meie nimetame seda flokkvatiks). Ikka kuju vaja ka jälgida ja vormida kogu aeg.

Selle peale vahekangas ja nõeltega kinni, ning salapistetega kotiriide külge õmmelda.

No lõpuks ometi lubati see kole vana seljatoe jama eemaldada. vahepeal tundus juba, et see jääb ja selle peale tuleb lihtsalt mingi uuem kiht täidet ja kõik. Ning seljatuge eemaldades tuli toolit välja aastaarv 1950 ja meistri nimi (mis kahjuks polnud enam loetav).

Seljatoele uued sadulavööd ja selle peale kotiriie.

 Meriheina jaoks aasad ja merihein peale.

 Meriheina peale pannes tuli ka jälgida seljatoe kuju.

Meriheina peale kotiriie, pingutamine ning siis õmblused. Võtsin originaal seljatoe kanga ette ja selle järgi planeerisin õmblused. Joonistasin küll ette, kuid lõpuks õmblesin ikka natuke teisiti.

 Pingutamine, prüülimine ja kuju vormimine.

Flokkvatt peale, viimane kumeruste vormimine ja vahekangas peale. Nõeltega kinni, vormimine ja kanga pingutamine.

 Klambritega kinni  ja nüüd juba pealiskangast ootama.

Vahepeal ka koolis ikka intarsiat jätkamas. Järgmine ehk viimane kord saab selle juba alusele.


Ühe blogipostituse kirjutamine ei võta enam 3 tundi nagu alguses, saab juba 2 tunniga hakkama. Nädala pärast juba koju!

Comments

Popular Posts