Viimased tööpäevad

Kiiktooli kanga valik. Oli mitmeid variante ja mul on hea meel, et Mauri lõpuks selle imelise kanga valis. Kangas on sinaksroheline ja natuke kullaga. Erinevas valguses paistab erinevalt.
Minu ülesanne oli kangatükkidele tooli järgi õmlusjooned peale märkida. Istme esinurkadesse jäid sellised lapakad, varsti näete miks seda vaja oli (see on Maurilt vanadelt meitritelt õpitud nipp).
 Õmblusmasina juurde mind ei lubatud, tohtisin kõrvalt vaadata.
 
Istmeosa tooli peale sobitamisel on nendest pikemaks jäetud lapakatest palju abi, saab nurki hästi pingutada.
 Nüüd nõeltega õmblusjoon istme peal õigeks pingutada. Nõelad kahe õmblusvaru vahelt tugevalt katteriide külge.

 Siis vahanööriga istmeosa tooli külge õmmelda kahe õmblusvaru vahelt. Siin ka tõestus, et a seda ise tegin.

 Tooli istme osa hakkab juba ilmet võtma.
Seljatoele külgedele õhemast vatiinist ribad liimida, nii et nööri, käetoe koht jäävad kleepimata. Käetugi istub paremini paika ja nöör istub ka kanga peal paremini.. Ja loomulikult istmele kate peale, et suur töö ja vaev raisku ei läheks.
Lisaks seljatoele nööride jaoks süvendid teha. Siinkohal olen küll õnnelik , et oma peitlikott kaasas oli ja töövahendid korralikult korras on.

 Nüüd seljatoel keskkoht nõeltega paika ja ja külgedelt nõeltega kinni. Seljatoel tuleb ka seljatoe kuju jälgida.

Tooli külgedele veel natukene kontaktliimiga vatiini, hoiab külgedel ilusat kuju ja kanga siledamana.
 Seljatoe kangas klambritega tagumisele poolele kinni , ning ülemised nurgad ilusti vormida.

 Istme ja seljatoe vaheline nurk salapistetega õmmelda.
Nüüd seljatoele nööride kohad paika panna.

 Nööri õmblemine istme õmblusele. Kõigepealt nöör nõeltega paika. Nööri panemisel ka selline nipp: paremaga käega torkad nõela sisse ja vasakuga keerad veerand ringi keerdu peale nöörile.

 Ja siis salapistetega nöör tooli külge. Täpselt õmbluse kohalt ja ühe nööri vahelt läbi. Kuna olin enne veerand keerdu peale keeranud , siis tõmbab nöör nüüd ise ilusti õigesse asendisse. Vahanööriga õmblemine on ikka nii mõnus!

 Nööbimasinaga kaks nööpi.

Nöör seljatoele ja nööbikohad nõeltega paika.


Nööri kinnitus seljatoele. 
Vertikaalsete nööride ja nööpide kinnitamine.


 Seljatoe tagumine osa. Kanga keskkoht paika ja ülemisest äärest paari klambriga kinni. Papp kanga ääre peale, klambritega kinni. Nurgad kergelt maha lõigata. Seljatoele ka õhuke vatiin liimida.

Nõeltega seljatoe tagumine osa kinni, nurgad ilusaks vormida. Ja salapistetega kinni õmmelda.
Koolitöö sai ka valmis. Meie koos õpetaja Jussiga.
Viimasel tööpäeval lõpetasin seljatoe õmblused. Ja pakkisin tooli korralikult sisse. Tool läheb edasi lihvimisse ja lakkimisse, seda selles töökojas ei tehta. Sellepärast on ka toolil alumised nurgad kõik õmblemata, kuna jalad tuleb veel töödelda. Panen siia meenutuseks veel pildi milline tool algselt välja nägi ja milline on see nüüd. Proovisin ikka ise ka tooli peal kiikuda ja väga mõnus oli. Küsisin Mauri käest mis ta selle tooliga teeb. Ütles et lõpetab viimistluse (aga võib olla 1-2 aasta pärast) ja siis paneb müüki 990 EUR-ga , ning siis pakkus, et ostku ma ise ära 490 EURga. No mõtlesin ikka kaua, aga kuna sellega veel ka tööd vaja teha , siis ikkagi loobusin. Muidugi kahju on ikka ka.


Homme juba koju ja reedel kooli. Oli sisutihe ja põnev kuu aega siin Tamperes. Sai palju uut õpitud ja silmaringi laiendatud. Suured tänud kõigile, kes kaasa aitasid ja kaasa elasid.

Comments

Popular Posts